Impuls i Vektor

Projekt dofinansowany ze środków programu
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018

Logo Logo Logo

Teatr „Impuls”

Założycielem Teatru Impuls był Jan Radzewicz, były dyrektor GOK Kaliska a zarazem starszy instruktor teatralny. Grupa dziesięciorga dzieci z teatru IMPULS pod okiem ich trenera Jasia Radzewicza z Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliskach wyjechała w sierpniu 2015 roku do miasta partnerskiego Reinfeld, gdzie odbyły się czterodniowe warsztaty pantomimy wraz z przedstawieniem.
Działania te były poprzedzone uzyskaniem dofinansowania grupy nieformalnej „ Kaliskie Pegazy” z programu Działaj Lokalnie tytuł zadania: „Przebudzenie – warsztaty pantomimy teatralnej”.
Dofinansowanie, pozwoliło na przeprowadzenia w czasie poprzedzającym wyjazd warsztaty pantomimy teatralnej, przygotowując jednocześnie dzieci do przeprowadzenia takich samych warsztatów w Niemczech dla swoich niemieckich kolegów.
Od 2017 roku Teatr Impuls prowadzi Katarzyna Bednarek Instruktor teatralny z Kwidzyna. I ma na swoim koncie już 2 przedstawienia teatralne w formie teatru cieni i żywego aktora. Pierwszy to „Genessis - rzeczywistość wokół nas” na który grupa otrzymała dofinansowanie ze środków Działaj Lokalnie oraz została wyróżniona nagrodą Wójta Gminy Kaliska Słonecznik 2017. Drugi to „Pomost nadziei” również w formie teatru cieni i żywego aktora dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gd.


Miłośnicy teatru "Vector"

Grupa Teatralna Vector to grupa ludzi których fascynuje teatr i maja ochotę poświęcić swój wolny czas na to, aby razem ćwiczyć i spotykać się popołudniami. Grupa ta powstała w wyniku projektu przeprowadzonego w zeszłym roku Dom kultury + Kaliskie Inicjatywy lokalne. Są to uczestnicy w różnym wieku należą do niej dzieci, młodzież i dorośli. Spotykają się razem, tworzą wspólnie inscenizacje teatralne, wspólnie opracowują scenariusze, tak aby je później wystawić dla publiczności gminy Kaliska. Grupa ciągle uczy się nowych form teatralnych, tak aby zgłębić wszystkie tajniki sztuki teatralnej.

Projekt dofinansowany ze środków programu
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018

Logo